O MNIE

Hania Skowron

 

 

Hania jest absolwentką studiów magisterskich na kierunku Prawo oraz Państwowego Policealnego Studium Zawodowego Wokalno-Baletowego w Gliwicach, które ukończyła w 2011 roku z tytułem Aktor Scen Muzycznych.
Tańcem zajmuje się od 4 roku życia.
Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w 1993 roku w Zespole Pieśni i Tańca „Tysiąclatki” w Katowicach.Wraz z zespołem występowała na scenach w kraju i za granicą m.in.:
2004 – na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym Tirano-Morbegno – Włochy
2008 – na Międzynarodowym Festiwalu w Szeged – Węgry
2009 – na Międzynarodowym Festiwalu „Balkan Folk Fest” Bułgaria

Od 2002 roku doskonali swoje umiejętności uczestnicząc w różnorodnych warsztatach tanecznych. Dzięki temu miała styczność z takimi technikami jak m.in.: taniec folklorystyczny, europejskie tańce narodowe, step, jazz, taniec współczesny, taniec klasyczny, taniec towarzystki, hip-hop, dancehall, pole dance.

W latach 2007- 2013 pracowała z najmłodszymi pociechami jako instruktor tańca m.in. baletu w Studiu Tańca Iskra w Katowicach.
W latach 2010-2012 można było zobaczyć ją na deskach Gliwickiego Teatru Muzycznego m.in. w musicalu „Hair”.
Od 2012 roku współpracuje z agencja artystyczną „Prym ART” występując na scenach w kraju oraz za granicą wraz z zespołem Coco Afro. Tworzyła również choreografie do projektów w/w agencji.

W 2019 roku wraz z mężem miała okazję wystąpić w finale X edycji programu „Dancing with the Stars – Taniec z Gwiazdami” dzięki wygranej w ogólnopolskim konkursie na „najlepszy pierwszy taniec”.