NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Z ilu lekcji najczęściej korzystają Pary Młode?

Ciężko jednoznacznie określić liczbę potrzebnych lekcji, ponieważ zależy to od indywidualnego podejścia każdej Pary oraz kilku czynników: poziomu roztańczenia, poczucia rytmu, pracowitości oraz tego jak rozbudowana ma być tworzona choreografia.

PARY POCZĄTKUJĄCE, czyli takie, które dopiero rozpoczynają przygodę z tańcem korzystają z 10-13 lekcji indywidualnych. Jest to wystarczająca ilość lekcji, aby swobodnie przygotować się do „występu” na parkiecie bez niepotrzebnego stresu. Często równolegle Pary uczęszczają na kurs tańca użytkowego.

PARY ZDOLNE, czyli te, które wcześniej uczęszczały już na zajęcia taneczne, bądź te, które szybko się uczą. Często Pary te są zmotywowane i ćwiczą również pomiędzy lekcjami. Wtedy do przygotowania choreografii wystarczy ok. 6h.

Z pakietu 6 lekcji korzystają również Pary, które zgłaszają się do nas na ostatnią chwilę i fizycznie nie są w stanie wygospodarować więcej czasu na odbycie lekcji. Wtedy dostosowujemy odpowiedniu poziom choreografii do dostępnego czasu.

Zdarzają się również Pary, które korzystają z ok. 20 h. Są to zazwyczaj osoby, które nigdy wcześniej nie miały kontaktu z tańcem w Parze, mają problemy z poczuciem rytmu lub po prostu nie lubią tańczyć, bądź te, którym czas nie pozwala, aby swoje umiejętności poprawiać poza lekcjami indywidualnymi.

Pamiętajcie! NIE WARTO KORZYSTAĆ Z OFERT SZKÓŁ, KTÓRE PROPONUJĄ REALIZACJĘ CHOREOGRAFII W PRZECIĄGU 2-3 GODZIN. NIE DAJCIE SOBIE WMÓWIĆ, ŻE TO WYSTARCZY. W takiej choreografii na pewno nie będziecie prezentować się dobrze i swobodnie.

Jak przygotować się do indywidualnych lekcji tańca przed ślubem?

Początkowo jedyne rzeczy w jakie warto się zaopatrzyć przed wejściem na salę to zmienne, wygodne obuwie ( najlepiej na płaskiej podeszwie,  strój, który nie będzie ograniczał ruchów oraz szeroki uśmiech i pozytywne nastawienie 🙂

Dopiero później Pary proszone są o przyniesienie obuwia ślubnego, bądź podobnego do tego, w którym będą tańczyli w dniu Ślubu.

Czy Panna Młoda powinna być w jakiejś sukni, a Pan Młody w garniturze?

Para przychodząc do nas na lekcje powinna czuć się swobodnie, natomiast w naszej szkole dostępne są halki ślubne w 4 różnych krojach ( księżniczka, A, syrenka oraz luźna suknia), w których przyszłe Panny Młode mogą ćwiczyć w późniejszym etapie. Jest to niesamowicie pomocne i wpływa na znaczne podwyższenie poziomu wykonania choreografii.

Ile powinien trwać pierwszy taniec ?

Optymalna długość Pierwszego Tańca to od 2 do 3 min. Pamiętajcie, że zawsze lepszy jest niedosyt, niż 5 min taniec, który może zanudzić Waszych Gości.

Na ile przed weselem najlepiej rozpocząć naukę pierwszego tańca?

„Czym wcześniej, tym lepiej”!

Nauka tańca to proces, dlatego waro zacząć przygotowania z kilkumiesięcznym, a nawet rocznym wyprzedzeniem. Nie oznacza to oczywiście, że Pary, którym do wesela zostało kilka tygodni lub dni, zostaną przez nas wykluczone. Zaczynając jednak naukę z odpowiednim wyprzedzeniem Para ma możliwość swokojnie dopracować wymarzoną choreografię.

Oczywiście czas rozpoczęcia lekcji jest kwestią indywidualną każdej Pary zależną od wielu czynników, m.in. od predyspozycji uczniów oraz oczekiwań, efektu jaki Para chciałaby osiągnąć.

Rozpoczęcie lekcji na 12 – 6 miesięcy wcześniej pozwala na :

– kształtowanie w sobie poczucia rytmu

– techniczne dopracowanie choreografii

– uzyskanie efektu płynności ruchów i pięknej postawy ciała

– możliwość nauki bardziej „wymagalących” i widowiskowych figur

– kształtowanie koordynacji ruchowej w tańcu

– zwiększenie Waszej pewności siebie podczas tańca

Jeżeli nie macie już tyle czasu – 3 miesiące wydają się być optymalne. Często Pary zgłaszają się z takim zapasem czasowym. Jeżeli Waszą ambicją nie jest choreografia prosto z „Tańca z Gwiazdami” to spokojnie w takim czasie można przygotować ładną choreografię bez pośpiechu, aby czuć się pewnie.

Oczywiście nie brakuje Par, które naukę Pierwszego Tańca zostawiają na ostatnią chwilę i przygodę tą postanawiają rozpocząć na 2 tygodnie, bądź tydzień przed Ślubem! Warto wtedy skupić się na prostym schemacie i podstawowych elementach wybranego stylu tańca. Jeśli porwiecie się z „motyką na słońce”- taniec nie będzie dopracowany, a stres, który będzie Wam towarzyszył na każdej lekcji sprawi, że treningi nie będą przyjemnością, a jedynie męczącym obowiązkiem.